HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's BeoordelingenWebwinkelContact

“Sluit geen verzekering af als het huis al is afgebrand”

Problemen bij de aanschaf van een woning in het buitenland komen nog regelmatig voor. Niet altijd is er sprake van kwade opzet

Problemen bij de aanschaf van een woning in het buitenland komen nog regelmatig voor. Niet altijd is er sprake van kwade opzet en niet altijd gaat het om omvangrijke zwendel. De gevolgen voor de individuele koper zijn echter hetzelfde. Het zuurverdiende geld verdwijnt als sneeuw voor de zon. Toch heeft de koper het succes van de aanschaf voor een deel zelf in handen. Door zich vooraf goed te informeren en deskundige partijen om advies te vragen kunnen addertjes onder het gras vermeden worden.

Al lang voor de daadwerkelijke ondergang van de DSB werden er achter de schermen kritische vragen gesteld. Uiteindelijk heeft het niet mogen helpen en is de bank toch failliet gegaan. Ook op de internationale onroerendgoedmarkt komt dit voor. Mondi kan hier over meepraten, nog dagelijks krijgt de belangenorganisatie vragen van mensen die geïnvesteerd hebben in een project dat inmiddels jaren bouwvertraging heeft opgelopen. Veel projecten zijn stil komen te liggen en sommige zijn zelfs helemaal afgeblazen, half afgebouwd. De toekomst is meestal onzeker en de kans bestaat dat investeerders met niets achterblijven.

Addertjes onder het gras
Er hoeft niet direct sprake te zijn van oplichting. De crisis heeft de druk behoorlijk opgevoerd op ontwikkelaars. Diegenen die geen buffer hebben leggen eerder het loodje. Voor de koper, echter, is het gevolg hetzelfde als in het geval van oplichting. Hij blijft meestal met lege handen achter. Extra zuur zijn de druiven als men zich bedenkt dat veel problemen eenvoudig voorkomen konden worden. Bijvoorbeeld door vooraf een advocaat te laten kijken naar het koopcontract of door Mondi te vragen naar de reputatie van een aanbieder van buitenlands onroerend goed. De sleutel is dat een aspirant-koper weet wat hij koopt, van wie hij koopt en of er addertjes onder het gras zitten. Deze vragen komen expliciet aan de orde op het Mondi event.

Lezingenprogramma
Het doel van het Mondi event is de bezoeker preventief te informeren zodat bovengenoemde situaties zich niet voordoen. Hiervoor is een programma samengesteld met lezingen en workshops. Daarnaast kunnen bezoekers persoonlijk in gesprek gaan met een deskundige. Of het nu gaat om fiscalisten, advocaten of hypotheekadviseurs, vanuit diverse branches worden organisaties uitgenodigd om bezoekers te informeren. Één van de services is dat de bezoeker op het event een quickscan kan laten maken van zijn koopcontract. Daarnaast komt de bezoeker alleen in contact met aanbieders van buitenlands onroerend goed, die vooraf gescreend zijn en aan strenge criteria voldoen.

Oplossingen
Preventief informeren is helaas niet altijd mogelijk. Veel mensen komen te laat in actie en schakelen Mondi als zij al geconfronteerd worden met problemen. Toch laat Mondi deze mensen niet in de kou staan. Ook zij zijn welkom op het Mondi event. Mensen met problemen kunnen deze voorleggen aan één van de deskundigen en zo de stap zetten naar een mogelijke oplossing. De doestelling van Mondi is dat iedereen succesvol een woning in het buitenland moet kunnen aanschaffen, zonder haar onafhankelijkheid te verliezen.


Mondi is een onafhankelijke belangenorganisatie die opkomt voor de collectieve belangen van haar leden en die hen voorziet van preventieve informatie om succesvol een woning in het buitenland aan te schaffen. Met een lidmaatschap van Mondi kunt u onbeperkt vragen stellen over alles wat te maken heeft met de aanschaf en bezit van buitenlands vastgoed. De investering hebt u zo terugverdiend. Met Mondi next nieuws blijft u op de hoogte van de meest relevante ontwikkelingen.



Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden

Geschreven door Rob Smulders
Datum: 03-11-2009

Terug naar overzicht

Lid worden van Mondi: verstandige keuze!

De oorsprong begint in 2001, maar sinds 2005 ligt de focus van Mondi als belangenorganisatie vooral op het preventief informeren van aspirant-kopers en eigenaren van een woning in het buitenland. Mondi beschikt over een schat aan deskundige informatie, ervaringen, een deskundig netwerk en heeft toegang tot waardevolle bronnen om tot een objectief, informatief en betrouwbaar oordeel te komen.

Leden kunnen onbeperkt vragen stellen onderaan de pagina van het landendossier of themapagina naar keuze.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Snel online geregeld!


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt ongeveer 1 x per week verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten