HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's BeoordelingenWebwinkelContact

Staat van elektrische installatie

Vanaf 2009 moet ook een rapport over de staat van de elektrische installatie van het huis worden opgeleverd.

Bij de aankoop van onroerend goed in Frankrijk moeten verschillende rapporten worden opgeleverd over uiteenlopende zaken. Vanaf 2009 moet ook een rapport over de staat van de elektrische installatie van het huis worden opgeleverd.

Ter bescherming van de koper moet de verkoper in Frankrijk een aantal bepalingen opnemen in het (voorlopige) koopcontract. Zo moet er een rapport opgemaakt worden waaruit blijkt of er in het huis materialen met asbest gebruikt zijn. Andere rapporten betreffen bijvoorbeeld de kwaliteit van gasinstallaties, het gebruik van loodhoudende verf en de aanwezigheid van termieten. Sinds 1 januari 2009 zijn de regels voor de aankoop van Frans onroerend goed weer aangepast en moet een nieuw rapport opgeleverd worden: een rapport over de staat van de elektrische installatie.

Problemen
Dit rapport levert grote problemen op. De keuringsbedrijven keuren vaak tegen de laatste normen (in een enkel geval zelfs tegen een norm die nog niet eens is ingevoerd). Een huis dat 15 jaar geleden voorzien is van elektrische leidingen tegen de toen geldende normen zou nu afgekeurd worden, omdat de normen veranderd zijn. Wat behoorlijk vervelend is voor kopers.

Indien u op het punt staat een huis te kopen in Frankrijk, laat u dan niet van de wijs brengen door al die rapporten. Laat deze door iemand lezen, die er verstand van heeft.

Bron: Ondernemen-Frankrijk

Landendossier  
Landendossier Frankrijk Meer informatie over de aanschaf en bezit van een (tweede) huis in Frankrijk
Deel dit artikel met anderen: Tell a friend!

Mondi is een onafhankelijke belangenorganisatie die opkomt voor de collectieve belangen van haar leden en die hen voorziet van preventieve informatie om succesvol een woning in het buitenland aan te schaffen. Met een lidmaatschap van Mondi kunt u onbeperkt vragen stellen over alles wat te maken heeft met de aanschaf en bezit van buitenlands vastgoed. De investering hebt u zo terugverdiend. Met Mondi next nieuws blijft u op de hoogte van de meest relevante ontwikkelingen.



Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden

Geschreven door Rob Smulders
Datum: 09-03-2009

Terug naar overzicht

Lid worden van Mondi: verstandige keuze!

De oorsprong begint in 2001, maar sinds 2005 ligt de focus van Mondi als belangenorganisatie vooral op het preventief informeren van aspirant-kopers en eigenaren van een woning in het buitenland. Mondi beschikt over een schat aan deskundige informatie, ervaringen, een deskundig netwerk en heeft toegang tot waardevolle bronnen om tot een objectief, informatief en betrouwbaar oordeel te komen.

Leden kunnen onbeperkt vragen stellen onderaan de pagina van het landendossier of themapagina naar keuze.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Snel online geregeld!


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt ongeveer 1 x per week verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten