HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's BeoordelingenWebwinkelContact

Realisatie van appartementen in Gasthof

Een waarschuwing is op zijn plaats! Zo blijkt ook uit het antwoord op de vraag van één van de leden van Mondi.

Regelmatig komt het in Oostenrijk voor dat een Gasthof wordt omgebouwd tot een appartementencomplex. Er zijn hele fraaie voorbeelden, waarbij een in vervallen geraakt Gasthof op bijzonder wijze een nieuwe bestemming krijgt. Echter, een waarschuwing is op zijn plaats! Zo blijkt ook uit het antwoord op de vraag van één van de leden van Mondi.

 
Bron: mr. Stephan Wijnkamp namens Wijnkamp Advocatuur Litigation
Een Gasthof bezit een restaurant een bar en gastenkamers. Gasthofen hebben in de meeste gevallen nog een heuse familietraditie, waarbij het Gasthof vaak al generaties lang familiebezit is. Een hotel is een ander concept en eerder gestoeld in de Frans-Angelsaksische traditie.

Vraag aan Mondi
“Vandaag hebben wij met de eigenaar van een appartement, dat wij op het oog hebben in Oostenrijk, gesproken over de Zweitwohnsitz-mogelijkheid. Hij antwoordde mij dat dit geen enkel probleem is. We melden gewoon een Oostenrijker aan als Hauptbewohner en u kunt komen en gaan wanneer u wilt. Het gaat hier om een gasthof, waarin appartementen worden gerealiseerd. Kunt u me zeggen hoe dit werkt?
Overigens vertelde hij me dat nergens in de wereld zo`n stomme regel bestond en dat bovengenoemde constructie veel toepassing vindt. Hoe zit dit juridisch.?????”

Het antwoord van een deskundige
Mondi heeft de vraag voorgelegd aan de heer Dr. Stephan Wijnkamp, actief als advocaat in Oostenrijk. Het antwoord is kort en laat aan duidelijkheid niets te wensen over.


Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden


Dit artikel bevat aanvullende informatie, die uitsluitend door leden van Mondi te raadplegen is, nadat men zich heeft ingelogd.


U bent nog geen lid? Word vandaag nog lid van de belangenorganisatie, profiteer van alle voordelen en keer terug naar deze pagina om deze afgeschermde informatie alsnog te kunnen lezen!
nu lid worden


Geschreven door Rob Smulders
Datum: 15-04-2013

Terug naar overzicht

Lid worden van Mondi: verstandige keuze!

De oorsprong begint in 2001, maar sinds 2005 ligt de focus van Mondi als belangenorganisatie vooral op het preventief informeren van aspirant-kopers en eigenaren van een woning in het buitenland. Mondi beschikt over een schat aan deskundige informatie, ervaringen, een deskundig netwerk en heeft toegang tot waardevolle bronnen om tot een objectief, informatief en betrouwbaar oordeel te komen.

Leden kunnen onbeperkt vragen stellen onderaan de pagina van het landendossier of themapagina naar keuze.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Snel online geregeld!


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt ongeveer 1 x per week verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten