HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's BeoordelingenWebwinkelContact

Kopers tweede huis kiezen voor zekerheid

Het afgelopen weekend vond de Second Home International beurs plaats, daarom een impressie van deze beurs.

Eén op de drie bezoekers van Second Home International, de beurs voor tweede huizen en wonen in het buitenland, die afgelopen weekend plaatsvond in Utrecht, was geïnteresseerd in fiscaal, juridisch en financieel advies. Zo blijkt uit de evaluatie door beursorganisatie VNU Exhibitions Europe. Ruim 75 procent van de bezoekers was gericht op zoek naar een tweede huis en 20 procent daarvan kwam naar de beurs om daadwerkelijk tot aankoop over te gaan. Het gemiddelde beschikbare budget was daarbij 195.000 euro.

Veel behoefte aan fiscaal, juridisch en financieel advies
De behoefte aan zekerheid omtrent de investering in een tweede huis kwam tot uiting in de vele adviesgesprekken die bezoekers voerden met experts van KPMG Meijburg & Co., Heering Associates, Van Lanschot en Adviesbureau Ytrium Consult. Alle partijen gaven seminars die druk werden bezocht. De drie favoriete landen voor een tweede huis worden gevormd door respectievelijk Frankrijk, Spanje en Italië.

Belangstelling terug
Exposant Gregor Herbert Wegener van de Spaanse projectontwikkelaar TM Grupo Inmobiliario: “Ondanks het mooie weer tijdens de beurs hebben we veel gasten mogen verwelkomen en een aantal daarvan is zeer serieus. Door de onroerend goed crisis in Spanje zijn veel aanbieders van de markt verdwenen. Dat is gunstig voor ons want de belangstelling begint duidelijk terug te komen. Na twee jaar van stabiliteit zien we weer een stijging. De echte koopjesjagers verdwijnen. Je komt weliswaar nog steeds scherpe prijzen tegen, maar dat is momenteel wel de echte marktwaarde voor vaak nieuw ontwikkelde projecten. Dat weten de mensen met serieuze aankoopplannen en daardoor zie je de markt nu aantrekken’’. 

Veel opties
Dirk van Bladeren van Dormio, aanbieder van tweede huizen in Nederland, blijkt ook in zijn nopjes. “Zoals je ziet, zit het op de stand goed vol met belangstellenden die serieuze gesprekken voeren. Dat is beduidend beter dan wanneer ik hier even een goed verhaal afsteek bij een mooie maquette en een brochure achterlaat bij de bezoekers die vervolgens doorlopen. De mensen die hier zitten zijn stuk voor stuk serieus van plan een vakantiewoning aan te schaffen. Er worden zeer veel opties genomen”.

Bezoek 8 procent plus
Second Home International trok dit jaar 5.803 bezoekers (voorlopig bezoekcijfer). Dit betekent na enkele jaren van daling een stijging van 8 procent ten opzichte van de vorige editie.

Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden

Geschreven door Rob Smulders
Datum: 24-03-2011

Terug naar overzicht

Lid worden van Mondi: verstandige keuze!

De oorsprong begint in 2001, maar sinds 2005 ligt de focus van Mondi als belangenorganisatie vooral op het preventief informeren van aspirant-kopers en eigenaren van een woning in het buitenland. Mondi beschikt over een schat aan deskundige informatie, ervaringen, een deskundig netwerk en heeft toegang tot waardevolle bronnen om tot een objectief, informatief en betrouwbaar oordeel te komen.

Leden kunnen onbeperkt vragen stellen onderaan de pagina van het landendossier of themapagina naar keuze.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Snel online geregeld!


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt ongeveer 1 x per week verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten